powrót

 

publikacje

 

Propozycja konspektu lekcji z odcinkiem  6 „Schule” kursu „Hallo aus Berlin”

Klasa: III LO
ilosc godz. lek. 2
uwagi: uczniowie otrzymali zad. dom.: powtórzyc slownictwo o szkole

(z kl. I i II)

temat: Schule in Deutschland und Polen
cel: uczen potrafi opowiedziec o swojej szkole, wyrazic opinie o przedmiotach, nauczycielach, porównac swoja szkole ze szkola niemiecka; wynegocjowac z nauczycielem przedmiotu "zalatwienie" jakiejs sprawy dla klasy np. przesuniecie terminu pracy klasowej
przebieg lekcji:  
lp kroki forma spol. materialy
1 a) pytania powtórkowe dot. szkoly:

*-Welche Schule besuchst du?

*- Wie ist deine Schule?

*- Welche Fächer hattest du in der

ersten Klasse? Welche Fächer hast

du in diesem Schuljahr?

- welche Semesternote hattest du in

Deutsch?

- In welchem Fach hast du die

schlechteste Note?

*- Wofür bekommst du Noten?

- Wie findest du deine Lehrer?

b) Was sind deine Lieblingsfächer?

(przedmiotowa lista przebojów)

PL

PL / EA

EA / PL

kopia: str. 36 „Visitenkarten”

(odgadywanie nazw przedmiotów)

kopia: str. 38 „Meine Fächerhitparade”

(lub duzy plakat na tablicy, pisaki lub tasma metkujaca do zaznaczania opinii)

         

2a*

2b*

prezentacja odcinka 6 (uczniowie notuja podobienstwa i róznice miedzy szkola polska a niemiecka rola przewodniczacej klasy - odtworzenie dialogu miedzy Esther a pania Notte PA

PL - prezentacja

EA lub PA

magnetowid

odcinek 6

- kopia: str. 34

- fragment odcinka 6 (rozmowa Esther z nauczycielka niemieckiego)

3 cwiczenia po prezentacji odcinka 6

- odgrywanie jestes przewodniczacym klasy, wynegocjuj z nauczycielem przesuniecie terminu klasówki, kartkówki, oddania wypracowania, zmniejszenia ilosci zadawanych prac domowych itp.

(*jako zadanie domowe)- zad. dom.: krzyzówka

PA

PL-prezentacja scenek

EA

ew. pomoc: przypomnienie zwrotów dot. negocjacji (np. w formie zawieszonej planszy z typowymi zwrotami)

kopia: str. 35

* zaznaczono material, który mozna zrealizowac tylko podczas 1 godz. lekcyjnej
Opracowanie konspektu: Anna Gajdis, Irena Sikorska, Iwona Zaglewska-Wandzel
Zredagowanie konspektu: Iwona Zaglewska-Wandzel

powrót